Czym jest wiskoza?

Ile razy kupując ubrania sprawdzaliśmy ich skład materiałowy? Praktycznie nigdy, bo raczej nie przykładamy do tego wielkiej wagi. Pierwszy rzut oka wystarczy do tego, by wziąć do domu jakieś ubranie, bądź nie zdecydować się na jego zakup. Zapewne spora część z was pierwszy raz słyszy o takim materiale jak wiskoza. Na pierwszy rzut oka może przypominać jedwab bądź wełnę, ale jest to mylne skojarzenie. Po większą dawkę wiedzy zapraszamy do naszego artykułu!

Wiskoza? Nie znam!

Od tego jesteśmy, żeby Ci wyjaśnić czym jest wiskoza. Nie będziesz już musiał wpisywać frazy “wiskoza co to jest za materiał” tylko dzięki lekturze tego artykułu się o tym dowiesz.

Wiskoza to materiał, który nie jest włóknem naturalnym, natomiast jest pozyskiwana z roślin. Powstaje podczas technologicznej obróbki celulozy, ale jej dużą zaletą jest jej elastyczność, dzięki której może imitować takie materiały jak jedwab czy wełnę. Zapewne jeżeli jesteś kobietą, to zapewne zdarzyło Ci się kupić szalik albo chustę, zakładając, że będzie to jedwab bądź właśnie wełna, ale musimy Cię wyprowadzić z błędu – to prawdopodobnie wiskoza.

Wiskoza często jest składnikiem ubrań, ponieważ jej właściwości powodują zmiękczanie twardych tkanin, co w efekcie daje przyjemniejszy dotyk; zmiękcza twarde, syntetyczne ubrania nadając im matowość. Bardzo często wykorzystuje się w produkcji lekkich, zwiewnych ubrań dzięki czemu jest idealnym materiałem na letnie ubrania, szczególnie na kobiece sukienki.

To materiał, który wbrew pozorom przepuszcza powietrze, nie powoduje wysypek na skórze oraz przy stosowaniu jej przy wysokich temperaturach nie grzeje się. W związku z tym, że to głównie płeć piękna lubuje się w zakładaniu lekkich ubrań, bo przykładają do tego większą, to doceni ten argument.

Dzięki temu, że to sztuczny materiał, to też wpływa na cenę ubrań, które są niższe, niż przy stosowaniu w pełni naturalnych materiałów. Zachęcamy do tego, by czytać metki z opisem składników wykorzystanych w produkcji danego ubrania, ale przede wszystkim do tego, by kupować ubrania z wiskozy i nasz apel jest skierowany raczej do kobiet.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *