Najlepsze zwierzęta do hodowania w terrarium

Jeśli chodzi o zwierzęta domowe w rodzinie, każde zwierzę wymaga opieki i miłości. Jednak gdy jesteś zajętą osobą, po prostu nie możesz spędzić każdej chwili na opiece nad zwierzakiem. Nie oznacza to, że nie zasługujesz na posiadanie zwierzaka – po prostu musisz znaleźć właściwe. Niektóre zwierzęta wymagają mniej pielęgnacji i uwagi, a wiele jest po prostu tańszych w posiadaniu i utrzymaniu. Niezależnie od tego, czy szukasz zwierzęcia odpowiedniego dla dzieci, takiego które będzie pasowało do stylu życia zajętego właściciela, czy też może malucha, który nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, warto przyjrzeć się bliżej interesującej dziedzinie jaką jest terrarystyka dla początkujących. Poniżej kilka gatunków zwierząt, które można trzymać w terrariach, i które są świetnymi zwierzakami domowymi.

Żółw

Istnieje wiele rodzajów żółwi, które można wziąć pod uwagę jako zwierzę domowe. Rozważ mniejszego żółwia, który dorasta maksymalnie do trzydziestu centymetrów, takiego jak żółwik malowany, jeśli szukasz gatunku, który możesz umieścić w terrarium o przeciętnej wielkości. Pod względem diety żółwie są łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie trzeba ich karmić codziennie. Musisz karmić swojego żółwia tylko cztery do pięciu razy w tygodniu, a większość żółwi zazwyczaj je owady, ryby i ciemne, liściaste warzywa.

Skorpion

To stworzenie rośnie tylko do dwudziestu centymetrów i żyje od dwóch do sześciu lat. W przypadku dorosłego skorpiona wystarczy go karmić co drugi dzień, a jego dieta składa się z owadów. Jedyną rzeczą, o której naprawdę musisz pamiętać w przypadku skorpionów, jest temperatura ich otoczenia. W przeciwieństwie do innych zwierząt, skorpiony potrzebują cieplejszego terrarium – od 26 do 32 stopni Celsjusza.

Tarantula

Jeśli nie jesteś przeciwny trzymaniu pająków jako zwierząt domowych, tarantula może być dobrym zwierzakiem dla twojej rodziny. Samce rosną od pięciu do dwudziestu pięciu centymetrów, a większość gatunków żyje tylko do siedmiu lat. Tarantule potrzebują tylko odpowiedniego terrarium, aby się w nim poruszać i zjadają żywe owady, takie jak świerszcze czy karaluchy. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać o tych stworzeniach, jest to, że trzeba je trzymać w ciemnej części pokoju, z dala od światła słonecznego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *