Jak dbać o odzież dziecięcą?

Pranie na telefon (Warszawa) to świetna opcja dla wszystkich mam. Każdej mamie brakuje czasu – musi opiekować się niemowlakiem, sprzątać, gotować i często nawet nie zdąży się przy tym wszystkim wyspać. A jeśli już pojawia się wolna chwila to mamy wolą przeznaczać ją na oddech lub przebywanie z maluchem.

Usługa pranie na telefon umożliwi mamom oszczędność czasu spędzanego na domowych obowiązkach. Czas ten będą mogły wówczas wykorzystać na odpoczynek, regenerację lub przyjemności. Bez wyrzutów sumienia i bez uszczerbku na podstawowych potrzebach całej rodziny.

Nie zawsze jednak mama może skorzystać z usługi pralni chemicznej. Wówczas pozostaje dbanie o ubranka w domowych warunkach. Aby jednak zachowały jak najwyższą jakość i służyły maluchom jak najdłużej, a potem ich rodzeństwu lub kuzynostwu, muszą być odpowiednio traktowane.

Ubranka dziecięce przede wszystkim powinny być prane w odpowiednich temperaturach. Okazuje się jednak, że nie muszą być to temperatury najwyższe. Wszystko zależy od materiału, który użyty został w danym ubranku. Zalecenia, których należy się trzymać są umieszczone przez producenta na metce. Pranie w zbyt wysokiej temperaturze może zniszczyć ubranko, ale w zbyt niskiej – nie dopierze plam.

Dziecięce ciuszki dobrze jest też prać osobno, bez łączenia z odzieżą osobników dorosłych. Ich pot i brud nie może wnikać do ubranek dziecka. Warto też prać takie ubranka często, nie czekając aż będę maksymalnie brudne czy nieświeże (to mogłoby źle wpłynąć na dziecięcą skórę).

Do prania odzieży dziecięcej trzeba też użyć odpowiedniego preparatu. Środki piorące w płynie są zdecydowanie bardziej delikatne i lepiej się wypłukują, ale najlepiej stosować preparaty, które dedykowane są dla wrażliwej i delikatnej skóry niemowląt i będą hipoalergiczne.

Po całym procesie należy ubranka dokładnie wypłukać. Takie płukanie pozwalają na pozbycie się pozostałości płynu lub proszku do prania. Pomoże też tkaninie pozostać miękką i przyjemną w dotyku. O ile zostanie użyty odpowiednio delikatny produkt, który nie będzie cechował się zbyt intensywnym zapachem. Spodoba się dziecku i mamie i nie spowoduje żadnych alergii.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *