ślubny prezent 2Niewątpliwie, dzisiaj coraz częściej zamiast z prezentami rzeczowymi na ślub i wesele przychodzi się z kopertami. Jednakże, często jest problem z decyzją odnośnie tego, jak dużo wypada wręczyć w kopercie. Wydaje się, że jest to zależne od kilku kwestii.

 

 

Od kogo największy prezent?

Niewątpliwie, osoby będące nowożeńcom zdecydowanie najbliższe przeważnie dają im największe prezenty. Jest to dosyć logiczne, że ci którym na nowożeńcach zależy najbardziej chcą im dać jak najwięcej, ale również najwięcej się od nich oczekuje.

Przykładem są tu z pewnością rodzice, którzy często dają największy prezent. Jednakże, czasem jest również tak, że rodzice nowożeńców w ogóle nie wręczają gotówki w kopercie. Wynika to z tego, że często organizacja ślubów jest opłacana przez rodziców. Jest to ich prezent dla państwa młodych.

Świadkowie natomiast nie dokładają się raczej do organizacji ślubu i wesela. niemniej jednak, często wnoszą w organizację swój wysiłek, zamiast pieniędzy. Mimo to, właśnie od nich nowożeńcy zwykle spodziewają się najwyższych prezentów. Są to bowiem zawsze bliskie nowożeńcom osoby, które dodatkowo na ślubie i weselu pełnią ważne role.

Organizacja ślubów

Niewątpliwie, czasem ślub i wesele są organizowane z nieco większym rozmachem, a czasem z mniejszym. Jeśli wesele jest duże i świetnie zorganizowane,  oznacza to, że nowożeńcy dołożyli wszelkich starań, aby goście dobrze się bawili. Niewątpliwie, musieli również wydać nieco więcej pieniędzy, aby zapewnić dobre jedzenie, alkohol, dobry zespół, a często również musieli zapłacić wedding plannerowi, aby nie doszło do niedociągnięć organizacyjnych. Z tego też względu, aby ulżyć nieco finansom nowożeńców w takiej sytuacji wręcza się w kopertach nieco więcej pieniędzy.

Zamożność gości

Bez wątpienia, nie każdy gość weselny może sobie pozwolić na wręczenie tak samo drogiego prezentu. Z racji, że goście są przecież bliskimi nowożeńców, z pewnością zdają sobie oni sprawę, że niektórzy są w gorszej sytuacji finansowej i nie oczekują od nich grubej koperty.

 

Copyright © 2016 True Event
Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA