wedding planner

Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek nie stresował się w dniu swojego ślubu. Jednakże, aby dobrze zapamiętać ten ważny dzień i odczuwać pełne szczęście warto zrobić wszystko, aby maksymalnie zredukować poziom stresu. Należy jednak pomyśleć o tym jeszcze na długo przed dniem ślubu.

Zlecenie organizacji ślubów

Rzecz jasna, stres w dniu ślubu powoduje fakt, iż jest to wydarzenie, zmieniające dotychczasowe życie. Niemniej jednak, poczucie zdenerwowania dodatkowo potęguje również strach, że organizacja ślubu zostanie w jakiś sposób zakłócona. Wydaje się, że w redukcji stresu tym spowodowanego może pomóc wedding planner. Zlecenie organizacji ślubu profesjonalnej agencji zdejmuje z państwa młodych obowiązek pamiętania o szczegółach organizacyjnych.

Wedding planner zwykle zajmuje się całą organizacją jeśli chodzi o ślub i wesele. To na barkach agencji spoczywa obowiązek odpowiedniego zorganizowania wystroju kościoła, jeśli mowa o ślubie kościelnym. Wedding planner bierze również odpowiedzialność za przystrojenie sali weselnej, a także za organizację muzyki oraz jedzenia.

Należy jednak pamiętać, że zawsze można się z wedding plannerem dogadać, jeśli chodzi o zakres obowiązków. Niektórzy nowożeńcy po prostu nie chcą wszystkiego zlecać, gdyż sami znajdują przyjemność w załatwianiu spraw organizacyjnych. Można więc część obowiązków zlecić agencji, a resztą zająć się samodzielnie.

Wybór starosty weselnego

Organizacja ślubów to nie wszystko, co powoduje stres u nowożeńców. Również problemy pojawiające się w trakcie wesela potrafią ich zdenerwować. Wydaje się, że dobrym pomysłem jest również wyznaczenie tak zwanego starosty weselnego. Jest to osoba, do której zwracają się goście z wszelkimi problemami. Jeśli coś pójdzie nie tak, zabraknie jedzenia lub alkoholu, bądź awarii ulegnie sprzęt muzyczny, to starosta weselny zajmie się problemem. Dzięki temu, nie zawraca się głowy nowożeńcom, którzy na weselu powinni mieć za zadanie jedynie doskonale się bawić w swoim towarzystwie.

Jeśli chodzi o wybór starosty, oczywiście powinien być to ktoś zaufany. Zgodnie z tradycją, jest to zwykle świadek pana młodego lub też rodzeństwo któregoś z nowożeńców.

Copyright © 2016 True Event
Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA