przedslubne przesady weeding planner

Przesądów na temat ślubów, wesel jest niezwykle dużo. Jedni podchodzą do nich śmiertelnie poważnie, inny traktują je raczej z przymrużeniem oka. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym przedślubnym przesądom.

Data

Ślub i wesele powinny odbyć się w miesiącach, których nazwa zawiera literę "R", dodatkowo najszczęśliwszym dniem na który powinna przypadać sobota.

Zwyczaje przed ślubem

Według przedślubnych przesądów kilka dni przed ślubem Panna Młoda musi położyć swoje buty na parapecie. Ma to zapewnić wlecenie do nich szczęścia. To także sposób na udaną pogodę w tym wielki dniu.

Dzień ślubu

Wedding planner jest w stanie sporo przewidzieć, jednak nie jest w stanie zaplanować wszystkiego, np. przelotu gołębi lub srok, których wypatrzenie przez Młodą Parę przynieść im powinno szczęście. Natomiast unikać trzeba wron i kruków, które zwiastują życie nieszczęśliwe.

Istotna jest również dobra pogoda, ponieważ według przedślubnych przesądów gwarantuje ona pomyślność, natomiast, jeśli nadejdzie burza lub słońce przybierze czerwoną barwę, jest to zapowiedź problemów.

Co Panna Młoda powinna mieć ze sobą w dniu ślubu

Bez względu na to, czy w nie wierzy, czy też nie, każda Panna Młoda przestrzega następujących nakazów dotyczących rzeczy, które powinna bezwzględnie przy sobie mieć w tym szczególnym dniu:

  • coś w kolorze białym, który symbolizuje czystość uczuć
  • coś w kolorze niebieskim: często jest to podwiązka. Kolor zapewnić ma zdrowe potomstwo, a także wierność małżonka
  • coś używanego: najczęściej jest to biżuteria otrzymana od matki lub babci. Zapewnić ma lojalność najbliższych osób
  • coś pożyczonego: musi to być rzecz pożyczona od osoby, która jest w szczęśliwym małżeństwie. Ma to zapewnić dobre kontakty z nową rodziną, a także jej sympatię
  • coś nowego: o to nietrudno, gdyż każda Panna Młoda kupuje coś specjalnie na tę okazję. Ma to zapewnić dostatek i bogactwo
  • w szwie sukni ślubnej musi znaleźć się zaszyty okruch chleba i kryształek cukru, w bucie natomiast schować należy monetę. Dzięki temu rodzina będzie żyła w dostatku
  • pod żadnym pozorem Panna Młoda nie powinna ubierać niczego w kolorze różowym, przynosi on bowiem nieszczęście
  • PAN MŁODY powinien mieć przy sobie pieniądze, co zapewni parze dostatnie życie.
Copyright © 2016 True Event
Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA