wedding 997634 1280

 

Świadek na weselu to instytucja o dość niewielkich uprawnieniach. Jednak należy pamiętać, że osoby te nie są jedynie "dodatkiem". Wręcz przeciwnie - ich podpis jest niezbędny do zawarcia ślubu. Jak dobrać odpowiedniego świadka i o czym musi on pamiętać? Wszak ślub i wesele bez świadków odbyć się nie mogą!

Kto ma nim być?

Oczywiście w pierwszej kolejności świadkami ślubu powinny być przyjaciółki i przyjaciele przyszłych państwa młodych. Rodzina jest tu na drugim miejscu, ponieważ tak ogólnie się przyjęło, że bierze się ich "z zewnątrz". Dlaczego mają to być nasi przyjaciele? Ponieważ musimy być za nich pewni. Najgorsze co nas może spotkać, to intensywne poszukiwania świadków na dwa dni przed ślubem...

O czym każdy świadek winien pamiętać?

Świadek nie musi być osobą szczególnie wierzącą (nawet, jeśli mamy do czynienia ze ślubem kościelnym). Musi to być człowiek dojrzały emocjonalnie no i przede wszystkim musi on skończyć 18 lat.

Rola świadka nie kończy się wyłącznie na podpisie dokumentów. Wręcz przeciwnie - często są oni nazywanie zamiennie starostami weselnymi. Oznacza to, że ich rolą będzie załatwianie różnych spraw technicznych podczas wesela (np rozkładanie alkoholu na stołach). Musi być to więc osoba komunikatywna. Jeśli tak nie jest, wedding planner może nam wskazać możliwość "zatrudnienia" innej osoby do tej roli.

Podsumowując, organizacja ślubów bez świadków nie może mieć miejsca. Co ważne - świadkowie mogą też pomagać przy załatwianiu wszystkich spraw jeszcze przed ślubem.

 

 

 

Copyright © 2016 True Event
Projekt i wykonanie: Strony internetowe REMEDIA